Strona: Uczelniany System Zapewniania Jakości Kształcenia / Politechnika Rzeszowska

Uczelniany System Zapewniania Jakości Kształcenia

Troska o jakość kształcenia oraz odpowiednie zapisy zawarte w ustawie - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz w aktach wykonawczych, jak również postanowienia Deklaracji Bolońskiej nałożyły na Politechnikę Rzeszowską obowiązek wprowadzenia Systemu Zapewniania Jakości Kształcenia oraz jego ciągłego monitorowanie i doskonalenie. Głównym celem jaki stawia sobie Uczelnia jest zapewnienie takiego poziomu wykształcenia studentów, który umożliwia im podjęcie zatrudnienia lub kontynuowanie kształcenia. Ponadto, ciągłe podnoszenie jakości kształcenia zostało uznane za czynnik warunkujący dalszy rozwój oraz umocnienie pozycji Politechniki Rzeszowskiej w krajowym i europejskim obszarze szkolnictwa wyższego.

System Zapewniania Jakości Kształcenia jest budowany z uwzględnieniem specyfiki poszczególnych jednostek organizacyjnych Uczelni w oparciu o ich dobre doświadczenia w zapewnianiu jakości kształcenia. Dialog, współpraca, wspieranie i upowszechnianie najlepszych rozwiązań, ocena własna oraz wsłuchiwanie się w głos interesariuszy stanowią podstawę jego funkcjonowania, a głównym celem jest stałe doskonalenie procesu kształcenia studentów w taki sposób, aby umożliwić im wejście w życie zawodowe i społeczne, zgodnie z oczekiwaniami rynku pracy.