Strona: Relacja ze szkolenia: "Techniki Radzenia Sobie z Agresją Studenta" / Politechnika Rzeszowska

Relacja ze szkolenia: "Techniki Radzenia Sobie z Agresją Studenta"

2023-07-18

W ramach realizowanego przez Politechnikę Rzeszowską projektu POWR Doskonałość Dydaktyczna Uczelnia oferta nr W1, MEiN/2022/DIR/1980 w dn. 06-07.07.2023 r. odbyło się dwudniowe szkolenia pt. Techniki radzenia sobie z agresją studenta oraz z własnymi emocjami w trudnych sytuacjach przygotowane przez USU Concept Sp z.o.o.

Realizacja szkolenia będzie obejmowała część teoretyczną i praktyczną w zakresie:

• Co to jest agresja: jak rozpoznawać zachowania i osoby agresywne
  • Pojęcie „trudnej osoby” – w jakich sytuacjach te osoby ujawniają się w sposób szczególny
  • Agresja jako konflikt relacyjny oraz model zmiany relacji
  • Rozpoznawanie emocji własnych oraz odnoszenie się do emocji rozmówcy
  • Efektywne strategie radzenia sobie z emocjami własnymi i klienta/studenta w sytuacji konfliktowej
  • Sposoby wychodzenia z konfliktów – model komunikacji bez przemocy
  • Zapobieganie trudnym sytuacjom i sposoby sprawnej obsługi głównych typów klientów/studentów
  • Sztuka odmawiania studentom/klientom

W szkoleniu wzięło udział 20-u pracowników Politechniki Rzeszowskiej.