Strona: Relacja ze szkolenia "Asertywność i Komunikacja Interpersonalna" / Politechnika Rzeszowska

Relacja ze szkolenia "Asertywność i Komunikacja Interpersonalna"

2023-07-12

W ramach realizowanego przez Politechnikę Rzeszowską projektu POWR Doskonałość Dydaktyczna Uczelnia oferta nr W1, MEiN/2022/DIR/1980 w dn. 3-05.07.2023 r. odbyło się 3 dniowe szkolenie przygotowane przez firmę szkoleniową Publico Anna Kornacka w zakresie Asertywność i komunikacja interpersonalna w praktyce. 3-dniowe warsztaty budowania relacji zawodowych i efektywnego rozwiązywania konfliktów.

Zakres tematyczny szkolenia obejmował część teoretyczną i praktyczną w zakresie:

Dzień I

1. Komunikacja międzyludzka – istota, rodzaje komunikacji.
  2. Model efektywnej komunikacji – relacja nadawca – odbiorca komunikatu – wzajemne zależności.
  3. Typy komunikatów.
  4. Strategie budowania relacji międzyludzkich kluczem do satysfakcji zawodowej i osobistej.
  5. Trudne sytuacje w zespole pracowniczym.
  6. Sztuka rozwiązywania konfliktów.
  7. Emocje – wróg czy przyjaciel? Rodzaje emocji.
  8. Asertywność nie tylko sztuką odmawiania.
  9. Asertywność w kontakcie z klientem zewnętrznym i wewnętrznym.

Dzień 2

1. Rodzaje zachowań interpersonalnych – omówienie zalet i wad każdego typu zachowania
  2. Asertywność jako jeden ze sposobów zmniejszania kosztów psychicznych pracy
  3. Autodiagnoza własnego sposobu kontaktowania się z innymi– test

Dzień 3

1. Techniki asertywności
  2. Asertywne komunikowanie się w sytuacjach trudnych i ekstremalnych
  3. Asertywna komunikacja i budowa relacji zawodowych
  4. Podsumowanie warsztatów szkoleniowych.

W szkoleniu wzięło udział 8-u pracowników Politechniki Rzeszowskiej.