Strona: Szkolenie: Design Thinking / Politechnika Rzeszowska

Szkolenie: Design Thinking

2023-06-23

W ramach realizowanego przez Politechnikę Rzeszowską projektu POWR Doskonałość Dydaktyczna Uczelnia oferta nr W1, MEiN/2022/DIR/1980 w dn. 16.06.2023 r. odbyło się szkolenie przygotowane przez USU Concept Sp z.o.o. w zakresie Design Thinking.

Zakres tematyczny szkolenia obejmował:

• Na czym polega metoda Design Thinking?
  • Teoretyczne podstawy metodyki Design Thinking – analiza 5 kroków procesu
  • Kiedy można zastosować metodę Design Thinking w pracy ze studentami?
  • Znaczenie projektowania innowacji w edukacji – czym są innowacje? Dlaczego są kluczowe dla rozwoju edukacji?
  • Etapy Design Thinking w pracy projektowej
  • Praktyczne przećwiczenie metody w zespołach
  • Przedstawienie i analiza case studies, będących wdrożeniami procesów DT
  • Matryca Innowacji – praca indywidualna na wybranym przez uczestnika problemie
  • Praktyczne wykorzystanie metodyki Design Thinking przy projektowaniu innowacji w edukacji

W szkoleniu wzięło udział 15-u nauczycieli Politechniki Rzeszowskiej.